Stigatorul Bruce!

Ce se întâmplă în joc? Aceasta secțiune este pentru tot ceea ce privește jocul în sine.
Imparatul

Stigatorul Bruce!

Mesajde Imparatul » 13 Feb 2015, 00:50

La “Strigatorul Bruce “ mai multi colegi au pus la vanzare pe server 2 mai multe ferme de vanzare .Un coleg are si 4 ferme de vanzare :o . Acum eu vreau sa cumpar si eu o ferma de la ei :D ,dar nu stiu cum ;) ?Poate ma invata quinno1033 :lol: cum sa cumpar o noua ferma de la un coleg avand in vedere ca un aliniat din regulamentul spune clar ca multiacounturile se pedepsesc? :roll:
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

Invader Lamu

Re: Stigatorul Bruce!

Mesajde Invader Lamu » 13 Feb 2015, 07:42

Rwgulaentul trebuie sa specifice si fatul ca e interzisa vanzarea fermelor. In plus stiu sigur ca respectivii sunt avizi dupa bani reali. de la 100 Euro in sus. Respectivii trebuie sa le fei blocate contuirile si banati pe IP fara drept de apel. Si reclamati la provider si Politie pentru tentativa de inselaciune si frauda.

quino1033

Mesajde quino1033 » 13 Feb 2015, 11:02

Salut!

Orice reclamații referitoare la conturile multiple, vânzarea de conturi sau limbaj neadecvat vă rog să le faceți la support.

O zi plăcută!

Imparatul

Mesajde Imparatul » 13 Feb 2015, 16:01

quino1033 scrie:Salut!

Orice reclamații referitoare la conturile multiple, vânzarea de conturi sau limbaj neadecvat vă rog să le faceți la support.

O zi plăcută!

“Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul “Eugen”.Un raspuns clasic ,fara inteles in bataie de joc.Multumim QUINO1033.Ne-am irosit anii jucand un joc pe care am crezut ca ne sprijiniti .Cand cumparau fermierii mei colegi monede textul era cam asa “va multumim ca sprijiniti ferma vesela”cand cerem un raspuns pe forum ca de asta este forum cu intrebari si raspunsuri dati bir cu fugitii si ne luati si ne tratati ca ultimii fraieri ........Se va vedea in curand pretul la monede si cine mai e fraier....eu cel putin o sa zic la ofertele in monede care upjers le lanseaza sa faca tiket si sa ma caute la support-ul de casa de copii ,la o casa de batrani,la o casa cu oameni cu dezabilitati ,la o biserica la un, O.N.G. si etc .

Intrebare:
1). Quino eu trebuie sa fac reclamatie cand e vizibil la Strigatorul Bruce pe server 2 ?Da ce eu sunt admin sa ma autosesizez si sa ma implic?!!!!hmmmm

2) Pai daca ne apucam sa injuram aici pe forum si pe ferma sa inteleg ca nu te intereseaza decat daca cineva face reclamatie ?hmmmm
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

quino1033

Mesajde quino1033 » 13 Feb 2015, 18:15

Tocmai asta este ideea, ca să nu umplem forumul cu discuții despre conturi multiple sau alte nereguli.
Dacă un jucător are o neregulă de sesizat, o poate face la echipa de sprijin.
Scopul forumului este pentru dezbateri despre joc și o modalitate de a face cunoștință între jucători.

baron2

Mesajde baron2 » 14 Feb 2015, 06:58

Din pacate ,cineva a sters anunturile de vanzare a fermelor asa ca nu pot fi foarte sigur de ceea ce o sa spun. Am citit acele anunturi acum cateva zile si n-am observat ca cineva ar vinde 4 conturi ci 1 cont cu 4 ferme deschise( asa cum este contul meu sau al tau,Imparate). Si, daca doresti sa cumperi un alt cont, o poti face fara sa incalci regulamentul astfel: ori stergi contul pe care deja il ai si ramai doar cu cel pe care-l cumperi :lol: ori declari pe Forum ca de pe acelasi IP joaca 2 sau mai multe conturi si ai grija sa nu faci tranzactii intre ele (asa cum eu si cineva din familie avem).
In ceea ce priveste faptul ca vor bani reali pe conturi....este cat se poate de firesc. Ca sa ai un cont cu 4 ferme deschise ori ai bagat o multime de bani in joc si,daca te lasi, vrei macar o parte din ei inapoi ori ai muncit la contul ala cel putin 1 an si e firesc ca cel care vrea sa beneficieze de munca ta sa plateasca pentru asta. Desigur, cine nu vrea sa plateasca are posibilitatea sa munceasca el un an sau mai mult ca sa-si aduca contul la nivelul 31+ . Cat despre frauda si inselaciune.....poate ar trebui sa mai citesti cate ceva ,sa vezi ce inseamna .Si daca tot citesti ,n-ar fi rau sa citesti si ceva gramatica si ortografie.

Imparatul

Mesajde Imparatul » 14 Feb 2015, 16:40

Mesaj pentru Quino :

Ok nu vom mai umple topicurile cu discutii despre conturi multiple si alte nereguli atata timp cat "liderii de sindicat” isi vad strict numai de lungul nasului.Greseli face si "jucatorul "si “moderatorul si “adminul” ?Nimeni nu e perfect testat de mine.

Pentru Ivander Lamu :

Invader Lamu scrie:Rwgulaentul trebuie sa specifice si fatul ca e interzisa vanzarea fermelor. In plus stiu sigur ca respectivii sunt avizi dupa bani reali. de la 100 Euro in sus. Respectivii trebuie sa le fei blocate contuirile si banati pe IP fara drept de apel. Si reclamati la provider si Politie pentru tentativa de inselaciune si frauda.

Ufffff inselaciune,fraude,politie .Cred ca te referi la udrea ahahahaha nu la “ferma vesela”.......hai totusi sa fim cu picioarele pe pamant ca e un joc de-a fermaritul si nu e de ce zici tu .

Pentru baron2:

Baroane cand scrii pe forum fa referire la cine te adresezi in primul rand .Eu am inteles la cine faci referire ca sunt un tip putred de inteligent ;) :lol: .Dar unii stupalai vor crede altceva.

P.s. Te rog sa iti ceri scuze lui Levander pentru ca nimeni nu e perfect.Daca ma uit mai bine la gramatica si ortografia ta esti si tu vai mama ta.
Cu astea fiind spuse ma retrag in regat sa impart buchete de flori si cadouri de st .valentine ca asa e la noi totul la superlativ.
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

Înapoi la “General”