Tehnici de lupta + vrajitor

Pisica_123

Tehnici de lupta + vrajitor

Mesajde Pisica_123 » 17 Mar 2015, 09:00

Voi folositi vrajitorul de lupta? Mie mi se pare foarte slab (cu certitudine mai slab decat Doctor de lupta) plus ca nu vad cum "incurajeaza" pe cand la Doctor se vede clar ca vindeca in lupte.
Dupa parerea voastra care ar fi compozitia unei armate bune? Ex. eu am un goblin, doi troli, un doctor si un vrajitor pe care il voi schimba in curand cu un alt troll.

Plus am observat ca nu merita sa antrenezi decat o unitate (goblinul de ex.), pe restul ii concediez in momentul in care cer salarul apoi cumpar altele la fel cu nivelul setat la maxim (nivelul goblinului antrenat). Asa pierd doar echipamentele dar castig 7zile *960 aur * 4 unitati = 26880 aur.

EmilM

Re: Tehnici de lupta + vrajitor

Mesajde EmilM » 19 Mar 2015, 05:27

eh... daca ai doar monstrii premium ce te faci cu tehnica? :P

Dystopian_Crest

Re: Tehnici de lupta + vrajitor

Mesajde Dystopian_Crest » 24 Mar 2015, 13:36

Monstrii premium au avantajele lor... la fel si dezavantaje. Un monstru premium de nivel mic e mai bun ca unul clasic de nivel mai mare. Va trebui pur si simplu sa echilibrezi antrenamentul lor cu costurile in asa fel incat sa-si merite beneficiile.
Cum eu nu prea folosesc monstri clasici/normali, nu prea stiu ce sa zic despre compozitia armatei. Am descoperit totusi ca omogenitatea functioneaza mai bine - forta bruta. Poate doar arcasii merita contra-atacati cu alt arcas.
Imagination is a Dystopia. And we're the tyrants.
...for Imagination is a Dystopia. And the tyrants...

...are we.

Înapoi la “Ajutor și întrebări”