Informații despre monștri

quino1033

Informații despre monștri

Mesajde quino1033 » 05 Aug 2014, 13:31

Cum obțin un monstru nou?

Monștri vin doar dacă camerele sunt destul de mari și oferă loc suficient pentru monștri noi.
De exemplu elfii vin când dormitorul este extins suficient.
Câte pardoseli trebuie să plasezi pentru a obține următorul monstru, o poți vedea în magazin la capitolul respectiv.
Imagine
Prima cifră arată câte pardoseli de acest tip ai plasat deja - a doua cifră arată de câte ai nevoie pentru a primi un nou monstru.
După ce atingi a doua cifră, imediat va fi afișat cifra pentru monstrul următor (Ex: înainte: 16/20 - apoi 20/20 - după 20/24)

De ce trebuie să aștept atât de mult pe monștri noi?

Monștri noi sunt atrași prin decorațiuni în camerele lor. Cu cât decorezi mai frumos camerele, cu atât se simt mai bine monștri și ți se alătură mai repede.

Ce fac dacă monștri părăsesc temnița?

Dacă monștri sunt nemulțumiți și nu te ocupi de ei, atunci vor părăsi temnița.
De exemplu asigură mereu suficientă mâncare goblinilor ca să fie mulțumiți și să rămână la tine. Elfii necesită suficiente paturi pentru a se odihni.

Dacă elimini pardoseli din dormitor, părăsesc elfii respectivi temnița ta.
Plasezi din nou pardoselile necesare vor reveni din nou.

De ce le e foame sau sunt mereu obosiți monștri mei?

Monștri lucrează din greu pentru tine și nu doresc nici o plată, dar măcar mâncare suficientă! Asigură o bucătărie mare cu suficientă mâncare. Un ceas de perete accelerează timpul de gătire a elfilor. La fel și la elfi. Lor nu le este foame dar devin obosiți. Pune paturi suficiente, pentru a-i mulțumi. Prin construirea și încărcarea unui dulap negru se reduce timpul de dormire al elfilor.

Cum obțin experiență monștri mei?

Monștri învață prin completarea muncii atribuite. Prin asta adună experiență.
După ce adună suficiente puncte de experiență, vor urca în nivel.

La ce-mi folosesc monștri cu mai multă experiență?

Monștri experimentați lucrează mai repede și de aceea este important să deții mereu monștri cât mai experimentați.

Ce reprezintă cifrele la afișajul monștrilor?

Imagine
Cifra albastră din stânga reprezintă numărul de monștri din temniță.
Cifra roșie din dreapta reprezintă numărul de monștri fără muncă care se plimbă prin temniță.

Înapoi la “FAQ - Ajutor pentru începători”