Probleme forum

Ai probleme cu ceva de pe forum? Te rugăm să publici aici!
Imparatul

Probleme forum

Mesajde Imparatul » 07 Feb 2015, 15:39

De ce nimeni nu se mai ocupa de ferma vesela?Pana si intrebarile pe forum care le punem se raspund foarte greu si cu aroganta? Ce se intampla?
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

cosi

Re: Probleme forum

Mesajde cosi » 08 Feb 2015, 10:25

Bună întrebare.. Mai așteptăm ceva tp pentru un răspuns..

Imparatul

Mesajde Imparatul » 13 Feb 2015, 10:26

Un nou format de forum de ce oare nu se baga nimeni sa redecoreze pe aici plictisitorul asta de forum sau sa fie inlocuit?Asta e un forum din antichitate ca sa nu zic din paleolitic.Oare nu meritam si noi update-uri cat de cat la cate taxe aveti pretentii in ultimii ani si la cati bani reali cereti pe monezile astea virtuale?
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

baron2

Mesajde baron2 » 14 Feb 2015, 07:59

In loc de update la un Forum care este si asa aproape de moarte ar putea baga un sistem de chat in joc. Dar asta inseamna niste investitii(soft,poate si un server etc) si atunci ar ramane mai putini bani pentru actionarii si angajatii Upjers. Ei, saracii, cu ce ar mai merge in Caraibe, la Dubai sau cine stie pe unde si, in plus, masinile scumpe si vilele se intretin greu. Asa cum ziceai in alta postare, nu e prost cine cere, e prost cine da,asa ca vina ne apartine, continuam sa pompam bani in acest joc unde nu primim aproape nimic la schimb, nici macar un minim respect.

Imparatul

Mesajde Imparatul » 18 Feb 2015, 15:55

Rog pe quino sa isi caute o echipa profesionista de moderatori in care

- raspunsurile sa fie cat mai subiective,
-un moderator impartial cu jucatorii,
-sa fie un moderator impartial cu jocul,
-sa stie sa scrie corect in limba romana o fraza moderatorul,
-sa nu mai stearga si sa mute si sa modifice totul dupa cum ii place lui facand discriminare si abuzuri catre jucatori,
-sa nu faca abuz de putere (in caz de stii ce inseamna);
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

quino1033

Mesajde quino1033 » 18 Feb 2015, 17:00

Salut!
Consider că moderatorii sunt subiectivi și imparțiali.
Editarea sau mutarea postărilor face parte din munca echipei când este cazul.
Utilizatorii forumului au obligația de a respecta indicațiile primite din partea moderatorilor sau adminilor (vezi regulamentul forumului).

Obstrucționarea continuă a moderatorilor în munca depusă este interzisă.
Semnătura de la profil a fost ștearsă că nu a respectat regulamentul forumului!
Acesta este ultimul avertisment și te rog să ții cont de indicațiile primite.

Imparatul

Mesajde Imparatul » 18 Feb 2015, 18:23

Te rog sa termini cu amenintarile Quinno1033 si sa faci in asa fel incat sa rezolvi problemele legate de forum si nu sa sari la gatul jucatorului .Tu consideri ca un moderator trebuie :

-Sa imi inchida topicul fara raspuns ,exemplu topicul“cum pot schimba animalul de companie din casa fermei”?

-Consideri Quinno1033 ca un moderator trebuie sa aibe influienteze asupra jocului si sa indrume jucatorul sa planteze un anumit produs ca de exemplu topicul:”Ce mai merita “.
-Consideri ca un moderator iti da datele personale ale utilizatorului si exemple sunt foarte multe numai ca a avut grija sa le mute individul?
-Consideri ca un moderator se adreseaza unui utilizator de nivel mai mare cu intrebarea si citez.”La nivelul care il ai trebuie sa stii toate astea”......... cand utilizatorul nu stie ceva fie el si cu un nivel mare in joc?????? .....si este si exemplul asta la topicul”cum pot schimba animalul de companie din casa fermei” ?
-Consideri ca am ceva in mod permanent cu acest moderator boss care toata lumea ii stie istoria de nici pana acum nu are curajul sa isi puna un nik pe jocul ferma vesela la masculin?

Quino1033 am foarte multe intrebari si rugaminti pentru tine tot forumul asta ,dar le ignori cu desavarsire si in mod permanent ai numai amenintari la adresa mea si te porti si foarte urat cu mine ......de ce ? ca vreau niste raspunsuri ?

Cateva din rugaminti si intrebari ignorate de tine pe care jucatorii mi le pun frecvent :

-in casa fermei exista un buton cand trebuie sa schimbi animalul de companie si nu merge;
-in casa fermei exista o greseala de traducere la dezintegrator.In loc de cuvantul “dezintegrator”este cuvantul “dezintagrator”.
-ti-am recomandat sa faci in asa fel in cat sa dispara la strigatorul bruce mesajele gen”vand cont,vand ferma”...... am vazut alea cu vand 2,4 ferme au disparut ....e un inceput bun.Nu face bine jocului astfel de mesaje .
Si lista continua.......
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

quino1033

Mesajde quino1033 » 19 Feb 2015, 11:21

În cazul device-urile cu touch-screen există o eroare la alegerea butoanelor de la asistentul mobilier. Eroarea a fost transmisă la programatori.
Eroarea de traducere a fost corectată de asemenea.
Bineînțeles încercăm să eliminăm cât mai repede orice aspecte care sunt defăimătoare jocului.

În primul rând și moderatorii sunt jucători normali, astfel pot participa la discuțiile despre joc.
Topicul respectiv a fost închis doar după ce moderatorul a răspuns la întrebare.
Jocul a fost conceput pentru calculator normal, de aceea este posibil să existe unele erori mici în cazul tabletelor.
Oricum se lucrează la remedierea acestor aspecte.

Spor la fermărit!

Imparatul

Mesajde Imparatul » 19 Feb 2015, 12:21

Avand in vedere ca acest asa zis moderator, Boss e un utilizator normal si..... greseste asa si..... utilizatori in general sunt jucatori normali si gresesc .Si cum toti suntem jucatori normali....... toti putem participa la discutii despre joc .Multumesc pentru raspunsuri quinno .
Si cu asta am terminat acest subiect ca deja ma inceput sa imi creeze o stare de disconfort cu astea fiind spuse .......... in numele Tatalui si al Fiului si al Sfantului ...Duh .Amin .Sanatate si tot ce iti doresti .
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

Înapoi la “Probleme forum”