Club Mad Max

Ruffus [GG]

Club Mad Max

Mesajde Ruffus [GG] » 07 Ian 2014, 19:05

Aici as vrea ca membri clubului Mad Max, si conducere sa scrie cateva cuvinte despre club si despre ei.
......................__________________________________________________________________________
......................|Problemele din joc se pot raporta si la admini folosind butonul Suport!|

machinebhp

Re: Club Mad Max

Mesajde machinebhp » 09 Ian 2014, 14:35

Salut,
Nickname-ul meu virtual este machinebhp, membru al clubului MAD MAX si doresc ca prin randurile ce le voi scrie, povestea mea mai exact, sa punctez experienta mea dobandita in urma sederii in acest club, prieteniile virtuale rezultate si ceea ce am intalnit in club de la primul "Salut" scris in chat-ul clubului.

Scurt istoric:
Aveam level 16, si ca la inceput de drum, nestiind cu ce se mananca apartenenta la un club, ce aveam de castigat sau de pierdut, nu imi dadeam seama. Am aplicat cereri la diverse cluburi, asteptand o saptamana sa ma contacteze cineva sau pur si simplu sa ma accepte. Dupa aceste zile, vorbisem prin PM cu diversi jucatori, ceream sfaturi despre "Ce implica apartenenta la un club" iar raspunsurile erau care mai de care mai descurajatoare spunand ca am doar de pierdut. Ma si gandeam, frate... n-am eu sanse intr-un club de pe primele 3 locuri in clasament.

Invitatia:
Dupa alte doua zile, primesc un PM de la ConstantinCosta, vicepresedintele clubului MAD MAX din acea vreme, cu regulile clubului si politica lor de "functionare". Desigur ca am fost de acord cu acele reguli, dupa care de asemenea clubul isi mentine pozitia si in ziua de astazi. In al doilea minut al apartenentei mele la acest club, i-am salutat, m-am prezentat si dupa alte zece minute, discutiile ivite in chat parca erau ale unui grup de persoane care se cunosteau de o viata.

Ce m-a determinat sa raman in clubul MAD MAX:
- Membrii maturi: indiferent de varsta, gandirea lor este una exemplara.
- Egalitatea dintre colegi: nu exista termenul de "Lider suprem" intre noi, toti suntem egali, iar presedintii si vicepresedintii sunt doar cei care isi fac treaba, indiferent care dintre noi suntem pe acele pozitii.
- Respectul reciproc: probabil cea mai importanta caracteristica a clubului, care vad ca sta bine pe picioare.
- Evitarea certurilor si a folosirii limbajului obscen: de la inceput toata lumea a sustinut aceasta regula. Am incaltat-o si eu odata, si imi cer scuze si in ziua de azi... foarte rar folosesc injurii in viata reala sau virtuala.
- Activitatea membrilor: un punct forte al membrilor clubului MAD MAX, fara de care astazi nu ne aflam in fruntea clasamentului.
- Nu exista obligatii: nici un presedinte sau vicepresedinte nu a obligat un membru sa doneze. Apartenenta la clubul nostru nu este din obligatie, este dorinta jucatorilor iar dupa cum stim, orice lucru in viata costa. Daca nu exista reguli de urmat, donatii de facut, trecem prin aceste experiente ca si cutitul prin branza si nu invatam nimic. De asemenea pozitia noastra in clasament se datoreaza acestui lucru. Apartenenta la un club este o oportunitate care ofera posibilitatea de a va face prieteni, si a va petrece timpul liber intr-o maniera placuta.

Diverse:
- Desigur ca in orice padure verde si inflorita mai sunt si uscaciuni.De asemenea in orice comunitate alcatuita din doi sau mai multi oameni, etalandu-si fiecare puterea de convingere si autoritatea de mascul Alfa, apar si certuri iar rezultatele pot fi ingrijoratoare si pot dezbina intregul grup. Ei bine, nu am permis dezbinarea clubului si toate neintelegerile din punctul meu de vedere au fost rezolvate cu calm si fara evenimente neplacute. Membrii care au plecat din club, fie s-au lasat de acest joc, fie au dorit sa incerce altceva mai bun. Chiar si asa, prietenia virtuala cu acestia nu a disparut.
- Dupa o luna de zile de la aparitia mea in club, Tiby - presedintele clubului din acea perioada, din spusele lui, a avut un accident in Ungaria iar activitatea lui este cu semnul intrebarii in prezent.Vedem ca intra de cateva ori pe saptamana. In tot acest timp promisiunea facuta de noi, membrii clubului MAD MAX, sta pe picioare. Vrem ca acest club sa nu se dezbine, si mai presus de toate apreciem jucatorii care nu cauta sa obtina foloase materiale din apartenenta la un club, ci doar sa se distreze legand prietenii virtuale.
- Doresc sa le transmit tuturor jucatorilor, in special membrilor celorlalte cluburi cu care avem confruntari virtuale directe, sa se mentina pe pozitii si sa fie la fel de activi pe viitor. Cu totii am vazut problemele de care au dat cei din N.E.K si ii sustinem. Suntem oameni, iar acest mediu in care ne etalam fortele este unul virtual nu real. Ca si inamici principali, speram sa va reveniti, sa creasca concurenta intre cluburi. Fara concurenta inaintam, dar ne plictisim.

Sper ca aceste randuri caracterizeaza cel mai bine clubul MAD MAX cu toate caracteristicile sale. Am dorit sa-mi spun povestea, si cred ca am luat decizia cea mai buna. Fosti membrii sau actuali, fiecare au contribuit la dezvoltarea acestui club si o facem la fel de bine si in prezent.

Acestea fiind spuse, imi invit colegii de club sa se prezinte si sa relateze experientele, lucruri placute sau neplacute rezultate in urma alaturarii clubului MAD MAX.
"Be yourself; everyone else is already taken." ― Oscar Wilde
"Ataci o părere a unui prost şi te trezesti cu prostul întreg în discuţie." ― Nicolae Iorga
"Proştii se plâng că nu sunt cunoscuti de suficient de mulţi oameni, înţelepţii se plâng că nu cunosc suficient de mult oamenii."― Confucius

jokerush

Mesajde jokerush » 09 Ian 2014, 17:56

Salut,

Sa ma prezint, ma numesc Marius, certificatul de nastere scrie ca as avea 27 de ani, eu insa nu am amintiri mai vechi de acum 20 de ani, deci pentru mine eu nu am mai mult de 20.

Am intrat in club acum vreo 4 sau 5 luni cand aveam un amarat level 15, stationam undeva in jur de locul 150 ordonat dupa reputatie, dar pe locul 30 la puncte arena. Nu aplicasem inca la nici un club, nu eram decis ce se face, sau la ce este util un club. Am primit un mail pe privat de la Tiby care ma intrebase daca vreau sa intru in clubul MAD MAX, club care in acel moment era pe locul 2 dupa N.E.K. Mi-a placut atat de mult interesul acestor viitor colegi, incat nu am mai calculat nimic, tot ce mi-a spus Tiby despre regulile clubului au trecut ca aerul pe langa mine. Ganditi-va eu amaratul de lvl 15 eram invitat de clubul de pe locul 2. Si a cam fost primul venit primul servit, sau singurul venit singurul servit.

Am gasit aici o multime de prieteni cu care m-am inteles incredibil de bine, si care la inceput mi-au tot indicat deciziile corecte. Persoane carora le pastrez un imens respect, desi nu ii cunosc decat din joc, si nici macar nu stiu cum arata.

Momentul de cumpana pentru mine a venit in decembrie anul trecut, cand clubul nostru a trecut printr-un moment mai greu fiind redus la 2 oameni impotriva dorintei noastre a tuturor, dupa revenit in posesia cui trebuia, am iesit din club incercand sa imi pun ordine in idei, ma gandeam sa renunt la joc. Am revenit apoi in club, datorita sustinerii colegilor din MAD MAX. Atunci am realizat ca respectul este reciproc, si ca merita fiecare zi in acest club, impreuna cu acest colegi.

Respectul fata de persoana cu care vorbesti este prioritate in club, oricine nu se impaca cu ideea aceasta este "invitat" afara, si avem si cazuri, persoane care chiar au terminat-o cu jocul ulterior. :).
Dupa cum spunea si colegul machine, nu avem SEF, sau SEFI, incercam sa luam deciziile impreuna, ceva de genul democratie, nu chiar cu vot, dar fiecare este liber sa isi exprime doleantele.
Donatiile sunt mediocre, si nu poti tine un club in top fara sa il "sustii" constant. Cine vrea sa faca parte dintr-un club de top, trebuie sa "participe" activ. Nimeni nu este obligat sa apartina unui club, este o optiune.
Majoritatea colegilor de club sunt foarte activi, cred ca acest lucru ne-a pastrat atat timp in lupta pentru primul loc.

Faptul ca suntem in acest moment pe primul loc se datoreaza activitatii si implicarii tuturor colegilor mei. Insa faptul ca ne distantam in frunte, nu este reusita noastra, si imi pare sincer rau de ce se petrece cu principalul club contracandidat la primul loc, N.E.K.

Va salut si astept si alti colegi alaturi de noi,
Marius.

europaone

Mesajde europaone » 09 Ian 2014, 18:48

Salut ma numesc Levi nickname de joc Europaone inainte de a scrie si eu cateva randuri doresc sa le multumesc colegilor mei din echipa MAD MAX pentru cele scrise si sa le multumesc pentru invitatia trimisa de a ma alatura acestui club .
Azi din calculele mele se implinesc 42 de zile de cand sunt alaturi de acest club dar cel mai frumos si placut este echipa din care fac parte o atmosfera placuta cu multa bucurie si veselie.

Eu nu am sa scriu foarte mult deoarece toti cei din acest club avem amintiri foarte placute de cand au aceptat sa faca parte din club si voi lasa ca si ei sa isi scrie ce simt legat de acest club . Tot am sa scriu ce simt atunci cand sunt alaturi de cei din club si conversam in joc , chiar daca nu ne stim real cum aratam fiecare ma bucur enorm de mult ca exista aceea caldura sufleteasca care te face sa te intrebi ce frumos simt ca ii stiu de o viata si le multumesc pentru acest lucru .

Multumesc djcatix2013 pentru invitatia trimisa ,multumesc tuturor pentru fiecare ajutor oferit ...... Va multumesc

DanyDanielBV

Mesajde DanyDanielBV » 10 Ian 2014, 23:32

Salut ma numesc Dany, iar nickname de joc este DanyDanielBV. Sunt din Brasov, am 19 ani si momentan sunt in cls a XII-a.

In primul rand le multumesc colegilor din MAD MAX ca m-au invitat in club.Inainte de a intra in acest club am mai fost si in altu pentru o perioada scurta, da din cauza unei probleme m-au dat afara..Dupa 2 zile m-au invitat cei din MAD MAX si din prima zi am inceput sa ii cunosc pe toti membi din acest club.In acel moment eu aveam level 16.
Am gasit aici o multime de prieteni cu care m-am inteles bine de la inceput si cu ajutorul lor am reusit sa iau deciziile corecte.Sunt niste persoane de nota 10, parca ii cunoaste de o viata intreaga.
Despre club nu prea am ce sa mai zic,deoarece se observa de la colegi mei de mai sus.
Va salut cu respect si pe acesta cale ii multumesc lui ConstantinCosta si restul colegilor care mau primit cu caldura in clubul MAD MAX.

KrYsTy

Mesajde KrYsTy » 15 Ian 2014, 18:34

cam putine raspunsuri de la un club cu 27 membrii :)

jokerush

Mesajde jokerush » 16 Ian 2014, 08:34

Ai facut o afirmatie inutila. Data viitoare, te rog sa scrii ceva util daca tot o vei face, si sa nu poluezi forumul cu astfel de mesaje.

Iti multumesc,
Marius.

KrYsTy

Mesajde KrYsTy » 16 Ian 2014, 09:08

poi de ce e inutil, cei de la nek club au 4 pagini pline de raspunsuri si nu au avut nici-o data 20 de membii in club, iar voi cu peste 25 de membrii aveti 6 mesaje...

jokerush

Mesajde jokerush » 16 Ian 2014, 09:20

Pentru ca acolo se vorbea despre situatia lor exceptionala, in acele X pagini. Despre problemele lor cu presedintele clubului. Nu au fost 4 pagini in care oamenii clubului au povestit despre cum se simt in club. Si in alea 4 pagini sunt si raspunsuri de la admini si mesaje de sustinere de la alte cluburi. Daca nu le-ai citit sau nu ai inteles ce era acolo, atunci nu te indreptatesti sa faci astfel de comentarii.

Insist sa terminam discutia asta pe forum, pentru ca nu duce nicaieri.

Cu stima,
Marius.

PS: Daca vrei mai multe explicatii trimite-mi PM in joc si o sa incerc sa iti explic cat imi sta in capacitate.

Ruffus [GG]

Mesajde Ruffus [GG] » 16 Ian 2014, 19:26

Rog ca aceasta discutie sa nu degenereze in polemici inutile...
......................__________________________________________________________________________
......................|Problemele din joc se pot raporta si la admini folosind butonul Suport!|

Înapoi la “Cluburi”