Valorificare cadouri si alte produse

Iceflower

Valorificare cadouri si alte produse

Mesajde Iceflower » 27 Ian 2015, 14:20

Produsele speciale obtinute la vizitatea prietenilor sau cand acestia te viziteaza pe tine nu pot fi folosite decat onorand comenzile de la cumparatori sau cand ai misiuni de indeplinit. De fapt aceastea sunt singurele modalitati de a utiliza produsele speciale sau nu. Eu am in depozit 41 de medalion inima si tot se aduna. Ar trebui sa existe o modalitate de a transforma produsele in monede sau in cazul celor speciale sa poata fi trimise prietenilor. In cazul produselor obisnuite solutia este sa nu mai produci dar in cazul celor speciale ce faci? Refuzi cadourile? Pe moment aceasta este singura solutie, dar acestea se aduna din vizitele la prieteni. Solutia - nu mai vizitezi prieteni. Bineinteles veti spune mareste depozitul, dar marim depozitul pentru a aduna produse care este posibil sa nu le poti consuma?

loreleylory

Re: Valorificare cadouri si alte produse

Mesajde loreleylory » 29 Ian 2015, 12:19

Buna. Sunt de acord cu propunerea ta. Trebuie sa se gaseasca o modalitate pentru aceste produse. Oalele de miere sunt cele mai putine si se cer cel mai mult, de ex. 7 oale de miere si 1 sau 2 de medalion sau imi cere sa vand 24 oale de miere si 9 de medalion. Ar trebui ca aceste produse sa se vanda proportional cu frecventa lor in joc. Esti un caz fericit ca ai numai 50 bucati, eu am acum in stoc 164 buc medalioane si de 2 luni nu mai accept nici una de la prieteni. Nu are nici un rost sa incarcam depozitul cu produse care nu se cer. O zi buna.

pds810930

Mesajde pds810930 » 02 Feb 2015, 07:15

Am observat ca astfel de produse sunt necesare la vila pentru a micsora timpul ramas pentru noi jocuri gratuite. Incercati sa le folositi astfel.
Mentionez ca raspunsul este doar al unui jucato. Nu am raspuns ca moderator deoarece nu este unul din jocurile mele preferate. DECI, luati ca atare raspunsul.

Iceflower

Mesajde Iceflower » 02 Feb 2015, 09:35

pds810930 scrie:Am observat ca astfel de produse sunt necesare la vila pentru a micsora timpul ramas pentru noi jocuri gratuite. Incercati sa le folositi astfel.
Mentionez ca raspunsul este doar al unui jucato. Nu am raspuns ca moderator deoarece nu este unul din jocurile mele preferate. DECI, luati ca atare raspunsul.

Este adevarat ca si la Vila se pot folosi produsele speciale, dar tot raman o gramada de Medalioane inima care ocupa inutil locul in depozit.

Boss

Mesajde Boss » 02 Feb 2015, 10:23

Salut! Mai este o varianta:de a renunta la o parte din produsele speciale.Eu asa fac loc la produsele din fabrici,necesare cumparatorilor :)
Un simplu Multumesc,iti face ziua mai frumoasa.ImagineImagine...........................................FAQ-ajutor pt. incepatori....Regulament forum....Echipa de sprijin

loreleylory

Mesajde loreleylory » 04 Feb 2015, 17:25

Buna. eu nu accept pe cele trimise de prieteni, mai ales medalioanele, dar vizitele zilnice trebuie sa le fac altfel ma parasesc prietenii. Si de produse speciale mai ales oale de miere care se cer cel mai mult avem nevoie la vilisoara pe timpul evenimentului de la turnul magic. Eu spuneam sa se vanda si sa se foloseasca medalioanele proportional cu cantitatea care o primim. Acum eu am 16o medalioane si 42 de oale de miere si mi-au cerut 2 clienti 24 oale si 9 medalioane. La vilisoara cele mai cerute sunt oalele si cind in sfirsit imi cer medalioane s-ar putea sa nu mai am produse. O zi buna.

loreleylory

Mesajde loreleylory » 20 Feb 2015, 09:44

Buna ziua. As avea o propunere in privinta produselor speciale. Atunci cand ma duc in vizita la prieteni sa se dea posibilitatea sa aleg daca accept sau nu produsele primite ca recompensa. Acum nu le-am acceptat dar cand intru in joc ma exaspereaza caci imi apar toate.Poate se poate face ceva si in privinta acestor produse. O zi buna.

pds810930

Mesajde pds810930 » 20 Feb 2015, 14:45

Cum spunea si colegul mai sus, puteti renunta oricand la produsele care nu va sunt necesare. In cazul in care doriti aruncarea produselor va este solicitat numarul produselor care se doresc a fi aruncate, puteti pastra un minim care credeti ca va este util, restul puteti in orice moment sa le aruncati.

loreleylory

Mesajde loreleylory » 21 Feb 2015, 16:15

Multumesc pentru raspuns. Dar tot nu stiu cum sa fac asta. Trebuie sa scriu la suport? Scuze pentru deranj. O zi buna.

pds810930

Mesajde pds810930 » 22 Feb 2015, 10:42

loreleylory scrie:Multumesc pentru raspuns. Dar tot nu stiu cum sa fac asta. Trebuie sa scriu la suport? Scuze pentru deranj. O zi buna.

Pentru a renunta, mergeti la depozit (al doilea buton din partea de sus, alea asezate sub forma de semiluna), alegeti produsul. In partea stanga, din fereastra, aveti un contor, selectati numarul de produse la care doriti sa renuntati si apasati clic pe butonul RENUNTA. Dupa activarea butonului va dispar din magazie numarul de produse selectate.

Înapoi la “Sugestii și idei”