Intrebari pentru GG 3

martoru

Intrebari pentru GG 3

Mesajde martoru » 17 Iun 2014, 19:59

servus

chiar Garbage Garage este o bataie de joc???
raspuns da... este o bataie de joc la adresa jucatorilor

ma uit pe portal: https://ro.upjers.com/comunitate
si vad urmatoarele:

1. 17.06.2014
Întreaga lume este în atmosfera Campionatului Mondial de Fotbal, la fel și piticii din Molehill Empire!

2. 17.06.2014
Se joacă fotbal în Uptasia!

ce sa inteleg??? ca pana si ultimul joc scos de upjers are event iar noi iarasi nu??? tocmai cand "Întreaga lume este în atmosfera Campionatului Mondial de Fotbal" ???

observa cineva ca jucatorii din prima pagina cedeaza usor usor???

quino1033

Re: Intrebari pentru GG 3

Mesajde quino1033 » 18 Iun 2014, 11:55

Salut!
Din nou același răspuns: toate event-urile sau noutățile ce vor apărea, vor fi anunțate atât în joc, cât și pe forum!
Îți înțeleg supărarea dar, te-aș ruga să nu mai deschizi încă un topic cu subiectul acesta, deoarece un răspuns mai concret nu pot să-ți dau.

martoru

Mesajde martoru » 18 Iun 2014, 12:24

quino1033 scrie:Salut!
Din nou același răspuns: toate event-urile sau noutățile ce vor apărea, vor fi anunțate atât în joc, cât și pe forum!
Îți înțeleg supărarea dar, te-aș ruga să nu mai deschizi încă un topic cu subiectul acesta, deoarece un răspuns mai concret nu pot să-ți dau.

servus

daca celelalte topicuri nu ar fi fost inchise nu eram nevoit sa deschid unul nou... logic no?

acum la fondul intrebarii... raspunsul stas il stiam... intrebarea mea este:
" eu ca utilizitor cu cine trebuie sa vorbesc daca doresc ca doleantele mele sa ajunga in atentia dezvoltatorilor GG de la upjers... "

sper ca totusi sa primesc si un raspuns de genul: " am ridicat aceasta problema celor de la upjers si astept un raspuns"

pana la urma asta este scopul unui forum in limba romana sa asigure o cale de comunicare intre jucatorii din comuitatea . ro si echipa upjers

eu unul simt ca sunt total neglijat si ignorat de catre upjers si ma gandesc serios sa nu mai suport garbage garage din buzunarul propriu pentru ca din partea dezvoltatorilor nu vad nici un fel de interes fata de acest joc

merci

martoru

Mesajde martoru » 16 Iul 2014, 22:47

servus

bine ai revienit quino1033 :))
(sincer speram sa fi fost concediat)

2 probleme am.. una de form.. si una de joc

cea de forum: scapa-ma te rog de mesajele nesolicitate si unele dintre ele de amenintare din partea lui boss
(asta daca nu poti scapa toti utilizatorii de el)... macar mie rezolva-mi problema

cea de joc: rezolva problema cu clubul GIIIICU... am cel putin 4-5 tickete pe aceasta problema si nici o rezolvare... ba mai mult trisorul cu 12 conturi a si suit clubul in clasamentul punctelor de arena

merci

machinebhp

Mesajde machinebhp » 19 Iul 2014, 08:12

Citez:
ce sa inteleg??? ca pana si ultimul joc scos de upjers are event iar noi iarasi nu??? tocmai cand "Întreaga lume este în atmosfera Campionatului Mondial de Fotbal" ???

Ti-a venit pensia? Cum se face ca lunar, in data de 17 intri pe forum sa ceri informatii despre evenimente ? :))

Citez:
eu unul simt ca sunt total neglijat si ignorat de catre upjers si ma gandesc serios sa nu mai suport garbage garage din buzunarul propriu pentru ca din partea dezvoltatorilor nu vad nici un fel de interes fata de acest joc

Awwww! Saracutu' de tine, sa nu plangi.
De ce sa nu suporti GG cu niste verzisori? Da-i acolo! Uita de medicamente si cele trebuincioase pentru casa =))
Citez:
chiar Garbage Garage este o bataie de joc???
raspuns da... este o bataie de joc la adresa jucatorilor

De ce nu-ti vedem mersul? Daca este bataie de joc, pleaca. Inseamna ca nu ajunge nimeni cu nimic la standardele tale.
N-o sa pleci, esti colectionar de hemoroizi si mai presus de toate, trebuie un supraveghetor in joc, sa stie staff-u' cat mancam, cand, daca dormim destul...

Cei din staff presimt ca o sa-si ia un concediu bine meritat dupa plecarea ta. Ti-ai dobandit pe parcursul sederii tale aici, titlul de cel mai stresant pensionar.

Atentie! Cei care au timp liber peste limita admisa de kilograme pe scaunul de birou, intre cei 4 pereti, sa NU il iroseasca precum specimenul de mai sus.
O sa fiu sanctionat pentru ceea ce am spus, dar cu totii stim ca atunci cand vedem "servus-ul" tau, ne asteptam sa citim in stele, sa intelegem limbajul privighetorilor...
Du-te la strans de rame!
"Be yourself; everyone else is already taken." ― Oscar Wilde
"Ataci o părere a unui prost şi te trezesti cu prostul întreg în discuţie." ― Nicolae Iorga
"Proştii se plâng că nu sunt cunoscuti de suficient de mulţi oameni, înţelepţii se plâng că nu cunosc suficient de mult oamenii."― Confucius

hunab

Mesajde hunab » 04 Sep 2014, 10:12

Atentie! Cei care au timp liber peste limita admisa de kilograme pe scaunul de birou, intre cei 4 pereti, sa NU il iroseasca precum specimenul de mai sus.
O sa fiu sanctionat pentru ceea ce am spus, dar cu totii stim ca atunci cand vedem "servus-ul" tau, ne asteptam sa citim in stele, sa intelegem limbajul privighetorilor...
Du-te la strans de rame![/quote]

Stimate mashinebashine,

Joci de foarte mult timp acest joc, dar tot nu te-ai prins cum functioneaza. Tot jucator de duzina ai ramas. Si cu tine si fara tine, viata merge mai departe. Daca nu intelegi ce am dorit sa spun, o sa fiu mai pe intelesul tau. Pentru dezvoltator esti cantitate neglijabila. Daca nu era martoru cu a sa pensie, tu nu mai postai ineptii pe aici, in dorinta ca, poate gasesti o fatuca sa te scape de cosuri. Esti pe drumul gresit....

Asa ca, ar trebui sa respecti jucatorii care investesc pe langa timp si bani, chiar daca sunt din pensie, ajutor de somaj sau alocatie. Pana atunci (peste cativa ani, cand vei pricepe jocul), iti doresc doar zilele senine, intelepciune si succes la fatuci....

PS. Buna ziua stimata Doamna Daphne!
Noi sa fim sanatosi, caci belele vin singure...

machinebhp

Mesajde machinebhp » 07 Sep 2014, 09:54

hunab scrie:Stimate mashinebashine,

Joci de foarte mult timp acest joc, dar tot nu te-ai prins cum functioneaza. Tot jucator de duzina ai ramas. Si cu tine si fara tine, viata merge mai departe. Daca nu intelegi ce am dorit sa spun, o sa fiu mai pe intelesul tau. Pentru dezvoltator esti cantitate neglijabila. Daca nu era martoru cu a sa pensie, tu nu mai postai ineptii pe aici, in dorinta ca, poate gasesti o fatuca sa te scape de cosuri. Esti pe drumul gresit....

Asa ca, ar trebui sa respecti jucatorii care investesc pe langa timp si bani, chiar daca sunt din pensie, ajutor de somaj sau alocatie. Pana atunci (peste cativa ani, cand vei pricepe jocul), iti doresc doar zilele senine, intelepciune si succes la fatuci....

PS. Buna ziua stimata Doamna Daphne!

De ce vorbesti atat de urat despre tine in public? :lol:
Cat despre martoru', fiecare face ce vrea cu pensia lui, ajutor de somaj sau alte venituri pe care le-ai mentionat. In schimb, in tot acest timp, nu ti-ai dat seama ca e prost de bubuie? Sta pe langa lingaii care ii dau dreptate, ca si tine de exemplu.
"Ataci o părere a unui prost şi te trezesti cu prostul întreg în discuţie." ― Nicolae Iorga
"Proştii se plâng că nu sunt cunoscuti de suficient de mulţi oameni, înţelepţii se plâng că nu cunosc suficient de mult oamenii."― Confucius

quino1033

Mesajde quino1033 » 08 Sep 2014, 11:05

Salut!
Vă rog să mențineți discuții civilizate pe forum, fără insulte și jigniri pentru a evita eventualele sancțiuni.
Vă mulțumesc!

hunab

Mesajde hunab » 10 Sep 2014, 12:27

machinebhp scrie:
hunab scrie:Cat despre martoru', fiecare face ce vrea cu pensia lui, ajutor de somaj sau alte venituri pe care le-ai mentionat. In schimb, in tot acest timp, nu ti-ai dat seama ca e prost de bubuie? Sta pe langa lingaii care ii dau dreptate, ca si tine de exemplu.

Imi pare rau ca te dezamagesc. Eu nu prea am vazut lingai, in afara de tine. Dar nu trebuie sa-mi recunosti, mai ales ca postam public. Poate, daca se retrage Puffus iti ramane tie postul. Pana atunci, iti doresc sanatate, impliniri si succes in noul an scolar. Apropo, in ce clasa treci? A 9-a? Stai linistit, mai sunt destui virgini la varsta ta. Ai timp si tu sa-ti incepi viata. Poate asa mai scapi si tu de frustrari.

Spor la joc!
Noi sa fim sanatosi, caci belele vin singure...

machinebhp

Mesajde machinebhp » 10 Sep 2014, 16:49

hunab scrie:
machinebhp scrie:
hunab scrie:Cat despre martoru', fiecare face ce vrea cu pensia lui, ajutor de somaj sau alte venituri pe care le-ai mentionat. In schimb, in tot acest timp, nu ti-ai dat seama ca e prost de bubuie? Sta pe langa lingaii care ii dau dreptate, ca si tine de exemplu.

Imi pare rau ca te dezamagesc. Eu nu prea am vazut lingai, in afara de tine. Dar nu trebuie sa-mi recunosti, mai ales ca postam public. Poate, daca se retrage Puffus iti ramane tie postul. Pana atunci, iti doresc sanatate, impliniri si succes in noul an scolar. Apropo, in ce clasa treci? A 9-a? Stai linistit, mai sunt destui virgini la varsta ta. Ai timp si tu sa-ti incepi viata. Poate asa mai scapi si tu de frustrari.

Spor la joc!

Nu știu de unde căcat scoți poveștile astea despre școală, virginitate, împliniri... când eu nici măcar nu mă regăsesc în context? Tu nu ai nici cea mai vagă idee despre viața mea, dar cu atât suflet o spui ca și cum m-ai cunoaște încă de la gradiniță. Dacă îți place să ieși in evidență, ieși din casă, ieși la aer, muncește, distrează-te, fă ce cucu' tău vrea. Pierde-ți tu virginitatea dacă incă depinzi de parinți și visezi la unicorni și ingerași pe norișori plutitori și pufoși. Sunt rezonabil în scurta caracterizare pe care ți-o fac pentru că nu te cunosc, așadar... pui pe masă informații eronate pe care nimeni nu le înțelege nici de partea mea, nici de a ta. Pentru restu' suntem două persoane care vorbim o altă limbă numai că diferența dintre mine și tine este că eu nu iau apărarea nimănui și nu am nevoie să fiu băgat în seamă. Tu, în schimb, ți-am mai spus... alergi după căruța care nu te așteaptă.

btw: nu mai joc GG de aprox. 2 luni, de când a plâns martoru în palme după ce l-am spovedit într-un PM. și a mai plâns odată, într-o plângere prin care mi-au suspendat contul. Deci, ce am pierdut?
Succes în noul an școlar, zic... :))

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 via Tapatalk

Înapoi la “General”