MULTA CENZURA

Razzvy

MULTA CENZURA

Mesajde Razzvy » 25 Ian 2013, 19:28

Ce naibii este cu atata cenzura pe forum???Stergeti tot ceea ce nu va convine?? De ce se numeste jocul Free cand ne cere bani reali??Cui vrea acest joc sa-i umplem buzunarele??Daca nu bag bani reali eu cand termin jokul asta??La sfantul asteapta??

LadyMysha

Re: MULTA CENZURA

Mesajde LadyMysha » 25 Ian 2013, 23:36

Defineste cenzura pe acest forum si mai vorbim dupa aceea.

Mysha

Razzvy

Mesajde Razzvy » 26 Ian 2013, 09:37

CENZURÁ vb.= A aplica măsuri de cenzură; a opri, a interzice (o publicație,postare).
Mai acum vreo 3 zile am postat ceva si mi-a fost sters fara a fi anuntat in preaviz.
De ce nu spuneti oamenilor direct si incercati sa musamalizati faptul ca Upjers cere multi,chiar foarte multi bani in joc??
Cine se incumeta sa continue cine nu....renunta a mai pierde timpul in fata monitorului.
Si de ce toate postarile cer sa fie aprobate de un moderator?? Ca sa =sortati= voi ce va convine si ce nu,sa lasati pe forum??Asta nu e =cenzura=??Daca postez ceva lasa vere dreq acea postare sa o vada toti,ma fac de ras eu nu voi modedracii,dar lasati-o.Nu impuneti =pumnu-n gura= jucatorilor si aveti respect pentru ei.Fara ei nu veti fi fost niciodata=modedracii Upjersului=. :twisted: :evil:

LadyMysha

Mesajde LadyMysha » 26 Ian 2013, 10:21

1. Forumul are anumite reguli de conduita iar atata timp cat aceste reguli se incalca, nu iti face iluzii cum ca as accepta ceva doar de dragul de-a avea un post pe forum. Nu am sa permit niciodata un post in care imi insulti jucatorii, indiferent cat te-ai plange tu.
Si, daca erai putin mai atent, iti cerusem sa definesti cenzura pe acest forum, nu definitia cuvantului.
2. Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca noi incercam sa musamalizam ceva anume. Upjers lanseaza un joc si fiecare dispune de liberul arbitru. Cine doreste, joaca, cine nu, nu. Nimeni nu obliga pe cineva sa faca un anumit lucru. Asta iar este de o simplitate crunta.
3. Anumite posturi cer aprobare de la moderatori, nu toate. Dar de unde sa stii tu asta? Vorbesti intr-o totala necunostinta de cauza. Si, da, aprobarea este ceruta tocmai pentru a nu lasa pe forum orice stupizenie ofensiva. Daca vrei neaparat sa te faci de ras, o faci unde doresti tu, mai putin acolo unde sunt eu.
4. Singurul lucru care se impune este intocmai ce tu dai dovada ca iti lipseste cu desarvarsire, si anume respectul. Este chiar amuzant cum poti sa pretinzi respect intr-o frazare ca cea care iti apartine. Cat priveste incercarile tale puerile de a ne jigni pe noi, moderatorii, n-au niciun efect, nu te mai zbate.

Mysha

BULANNN

Mesajde BULANNN » 26 Ian 2013, 10:26

Razzvy scrie:CENZURÁ vb.= A aplica măsuri de cenzură; a opri, a interzice (o publicație,postare).
Mai acum vreo 3 zile am postat ceva si mi-a fost sters fara a fi anuntat in preaviz.
De ce nu spuneti oamenilor direct si incercati sa musamalizati faptul ca Upjers cere multi,chiar foarte multi bani in joc??
Cine se incumeta sa continue cine nu....renunta a mai pierde timpul in fata monitorului.
Si de ce toate postarile cer sa fie aprobate de un moderator?? Ca sa =sortati= voi ce va convine si ce nu,sa lasati pe forum??Asta nu e =cenzura=??Daca postez ceva lasa vere dreq acea postare sa o vada toti,ma fac de ras eu nu voi modedracii,dar lasati-o.Nu impuneti =pumnu-n gura= jucatorilor si aveti respect pentru ei.Fara ei nu veti fi fost niciodata=modedracii Upjersului=. :twisted: :evil:

1 modereazati limbajul
2.fi mai explicit,poti sa spui despre ce postare e vorba,poti repeta postul? asa stim si noi despre ce e vorba,oricum din cate stiu eu moderatorul nu are voie sa stearga nimic,doar in caz ca ai folosit un limbaj vulgar sau ai facut publicitate sau ai gresit forumul...in cel mai rau caz are voie sa mute postul,dar in nici un caz sa il stearga,doar Administratorul are voie sa stearga orice si pe viitor va trebui sa pastrezi un limbaj adecvat pt ca poti primi si warm (avertizare) si la 2 sau 3 avertizari poti fi sters de pe forum...

LadyMysha

Mesajde LadyMysha » 26 Ian 2013, 10:29

BULANNN, ma mir ca nu ai vazut postul acela pentru care face Razzvy atata zgomot. Te insulta chiar pe tine :lol:

Razzvy

Mesajde Razzvy » 26 Ian 2013, 12:18

Lady(numai lady nu esti!)de cand ai devenit Moderici ai numai fumuri de aurolac in tine.Pacat...ca il incluzi si pe BULANJIUL in ekipa-pupincurisul tau si sa inteleg ca-l placi :lol:

Imagine

~~``stefy``~~

Mesajde ~~``stefy``~~ » 26 Ian 2013, 13:59

Razvan ,nu ti se pare ca exagerezi?!

Normal ca ti-a fost sters postul. Era jicnire. Mai ai unul in care iti bati joc de exprimare (mario....postarea ta suna a donatie in contul fiicei tale....vreun rinichi,ceva splina???)
M-am uitat la postarile tale. In fiecare critici ceva.
Stefan30
- MolehillEmpire Server: 1
- Nivel 22: Împărat Molehill
- Breaslă: [TVs] TeamVision
- Gradină: http://s1.molehillempire.ro/garden/index.php?mode=view&user=15727306

Razzvy

Mesajde Razzvy » 26 Ian 2013, 14:51

Da,pentru ca orice film,tablou,cladire,site,forum trebuie sa aiba si critici.Deci trebuie sa ne suportati si pe noi criticii :D

~~``stefy``~~

Mesajde ~~``stefy``~~ » 26 Ian 2013, 17:26

Ai dreptate, exista si critici. Ei au totusi un rol important, dar doar atunci cand criticile sunt constructive sau atunci cand includ adevarul.
Dar gandeste-te... Daca totul ar fi criticat,ar fi vazute doar partile rele, ma refer la lume in general, de ce ar mai fi necesar sa traim? Ne-am afla intr-o lume imperfecta.

Acum, in legatura cu banii care se pot investii in joc: nu te obliga nimeni.
Eu joc de 2-3 ani MolehillEmpire si nu am chetuit nici un ban. Sunt bine clasat, am destul gradini, etc.
Nu poti face la fel daca vrei sa nu cheltui bani?
Stefan30
- MolehillEmpire Server: 1
- Nivel 22: Împărat Molehill
- Breaslă: [TVs] TeamVision
- Gradină: http://s1.molehillempire.ro/garden/index.php?mode=view&user=15727306

Înapoi la “Probleme Forum”