Conturi

R@zvan

Re: Conturi

Mesajde R@zvan » 23 Feb 2012, 21:00

Repet:
1. Nu aveti voie sa intrati una pe contul celeilalte.
2. Daca intrati de pe acelasi IP, nu aveti voie sa faceti tranzactii intre voi!

La conturi alternative se trece doar al 2-lea vostru cont, nu contul mamei, tatalui, surorii, etc

ellylove

Mesajde ellylove » 23 Feb 2012, 21:37

R@zvan scrie:a3dess ce nu intelegi din fraza "interactiunea intre cele doua conturi este total interzisa" ?

Elly, e logic sa ramana acolo, pentru a sti despre ce conturi e vorba. Sau vrei sa introduci mai multe conturi si noi nu stim ?
Si e normal sa nu poti sta logata cu ambele conturi in acelasi timp, fiecare are cookies-uri diferite. Pe diferite browsere poti incerca. Ar trebui sa mearga.

Super.Ma bucur ca nu este ilegal sa stam pe ambele conturi :D Multumesc pentru raspunsuri :)

Harap_Alb

Mesajde Harap_Alb » 24 Feb 2012, 18:40

1 cont de fiecare clasa mai exact ! unul rau unu bun! Fara comert si ,schimb de arme intre ele si alte lucruri! Am crezut ca s-a inteles cand am spus ca un singur acount(de fiecare parte)

Tine-ti insa minte ca puteti risca blocarea conturilor daca ve-ti fi depistati ca faceti negot,aparare etc intre ele!

...........................................................................................................................................................................

Buna ziua
Joc Torpia de foarte mult timp. Pentru mine aceasta este probabil a 8-a lume. Acum in paralel cu torpia.ro joc pe w3.torpia.com si w1 torpia.se.
Servere diferite, oameni diferiti, acelasi joc …cu aceleasi reguli . Sau cel putin asa ar trebui sa fie.
Cum se face ca pe serverele despre care v-am spus intre conturile pereche ale aceluiasi jucator sunt
Premise negotul si apararea iar aici nu??
Nu comentez absurditatea acestei reguli, ci doar argumentez cu experienta mea de joc
Domnule moderator, ati avut curiozitatea de a vedea cum functioneaza jocul inainte de a emite aceasta regula ??
Cu tot respectul
Harap_Alb

R@zvan

Mesajde R@zvan » 24 Feb 2012, 18:45

Harap_Alb, crede-ma ca nu ne intereseaza regulile de pe alte comunitati. Fiecare comunitate e cu regulile ei.
Mie mi s-a spus clar sa nu permit interactiunea intre conturile de pe acelasi IP! Voi mai intreba inca odata superiorii, dar ceva imi spune ca voi avea acelasi raspuns.

Harap_Alb

Mesajde Harap_Alb » 24 Feb 2012, 18:52

Te rog, intreaba !!
Iar regulile jocului trebuie sa te intreseze. Ele sunt aceleasi oriunde. Torpia este un singur joc, pe orice meridian. Se joaca in pereche bun-rau. Asa a fost dintotdeauna. Noi suntem consumatori de Torpia. Investim pasiune, timp si bani in joc.
O astfel de regula pe care voi vreti sa o implementati nu este un lucru marunt, nu face altceva decat sa transforme Torpia in ceva ce nu e Torpia.

iook

Mesajde iook » 24 Feb 2012, 19:06

R@zvan scrie:Harap_Alb, crede-ma ca nu ne intereseaza regulile de pe alte comunitati. Fiecare comunitate e cu regulile ei.
Mie mi s-a spus clar sa nu permit interactiunea intre conturile de pe acelasi IP! Voi mai intreba inca odata superiorii, dar ceva imi spune ca voi avea acelasi raspuns.

De indata ce superiorii sunt din alte comunitati, trebuie sa ne/va intereseze regulile noastre/lor.

R@zvan

Mesajde R@zvan » 24 Feb 2012, 19:07

[s]Crede-ma ca nu e ion interesul meu sa fac reguli.
Din parte mea poate fiecare sa joace cum vrea, si cu 20 de conturi daca are bani sa le intretina.
Dar la fel ca voi, si eu trebuie sa respect niste reguli, si trebuie sa impun altele.
Ma voi interesa, dar din pacate abia luni pot reveni cu raspunsuri.
iook, nu ai inteles ideea ;)[/s]

Ok, tocmai ce am aflat cateva lucruri noi, se pare cam am inteles eu gresit. Se poate interactiona intre conturile aceluiasi jucator.
Nu e voie sa se interactioneze intre conturi de acelasi tip care intra de pe acelasi IP.

Harap_Alb

Mesajde Harap_Alb » 24 Feb 2012, 19:28

ok. Stau oricand la dispozitie pentru orice fel de nelamuriri legate de torpia :). Impreuna putem sa facem serverul asta destul de placut. orice s-ar spune aici sunt totusi acasa..:) :)
multumesc frumos

iook

Mesajde iook » 24 Feb 2012, 19:39

Am deschis topicul, problema s-a rezolvat, pot sa inchid topicul, vai, nu pot, nu am acest drept, asa cum nu am dreptul sa sterg posturi, cum a facut domnul admin, el are dreptul, sterge tot ce nu-i convine...

Se poate sterge si acest post, am facut PrintScreen.
Sau n-am inteles iarasi idea ?

R@zvan edit: Avertisment pentru trolling.

R@zvan

Mesajde R@zvan » 25 Feb 2012, 09:13

Am preferat sa-ti sterg postul, ca sa nu primesti avertisment.
Dar nici o problema, acum il primesti.

Topic inchis!

Înapoi la “Bun”