Nu merge

Ai nevoie de ajutor în joc? Jucătorii noștrii experimentați și moderatorii vă vor ajuta! Te rugăm să te uiți la FAQ înainte de a posta aici!
bRiLiAnT

Nu merge

Mesajde bRiLiAnT » 04 Feb 2015, 16:08

Salut, am si eu o problema si nu stiu din ce cauza este, cand vreau sa intru pe ferma nr 2 sau 3,4 etc nu merge dau pe sageata aia si nu merge astept aproximativ un minut si dupa merge si la silvicultura cand dau la gater sau dulgherie sa dau in jos la produse pe sageata aia tot asa nu merge dar aici deloc, ce pot face? am reinstalat windows si tot asa face...sugestii?

cosi

Re: Nu merge

Mesajde cosi » 04 Feb 2015, 19:58

Pai ce sa zic.. Eu nu am probleme.. La fel ca și ceilalți jucători.. Sigur e de la tine.. Ai făcut vreo setare ceva. Ce browser folosești? Încearcă și loghează după alt device sau pc..

bRiLiAnT

Mesajde bRiLiAnT » 05 Feb 2015, 00:00

folosesc chrome si am schimbat windowsu si mai se intampla si la altcnv ca am primit un msj pe privat

cosi

Mesajde cosi » 05 Feb 2015, 00:12

Pai alt browser ai încercat? Eu folosesc chroom pe smartphone dar pe pc folosesc Maxtor și nu am avut niciodată probleme.. Încearcă alt browser..

Imparatul

Mesajde Imparatul » 05 Feb 2015, 09:14

Stergeti cookies -urile din calculator si merge.
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

bRiLiAnT

Mesajde bRiLiAnT » 05 Feb 2015, 18:04

Imparatul scrie:Stergeti cookies -urile din calculator si merge.

nu are treaba deoarece am schimbat windowsu si tot asa face

Imparatul

Mesajde Imparatul » 05 Feb 2015, 18:44

Eu sa fiu in locul tau cu calculatorul si cu toate interfetele tale as lua calculatorul si l as duce intr-un camp , as pune benzina la toate colturile si pe ecran mai ales si cu o bricheta as scapa de necazuri......simplu.
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

Boss

Mesajde Boss » 05 Feb 2015, 19:06

bRiLiAnT scrie:Salut, am si eu o problema si nu stiu din ce cauza este, cand vreau sa intru pe ferma nr 2 sau 3,4 etc nu merge dau pe sageata aia si nu merge astept aproximativ un minut si dupa merge si la silvicultura cand dau la gater sau dulgherie sa dau in jos la produse pe sageata aia tot asa nu merge dar aici deloc, ce pot face? am reinstalat windows si tot asa face...sugestii?

Salut!
1.Ce versiune de windows ai?
2.Este versiune piratata sau cumparata?
3.Ai instalat driver-ul video corect?
4.Inainte de re-instalare a sistemului de operare,aveai aceeasi problema?
5.In ce browser intalnesti "problema"?
6.Ai instalat ultima versiune de Flash Player?
7.Dezactiveaza extensiile din browser daca ai,pt. ca incetinesc si fac lag mare.
8.Verifica in task manager,daca vreun proces mananca memoria ori procesorul.(in timp ce esti logat pe ferma)
9.Chiar daca sistemul e nou instalat,e bine sa faci o "mica curatenie" cu CCleaner.
Daca dupa acesti pasi mai intalnesti problema,revino.Si da mai multe detalii "tehnice" .Nu ghicim in stele,din pacate ;) Bafta!
Un simplu Multumesc,iti face ziua mai frumoasa.ImagineImagine...........................................FAQ-ajutor pt. incepatori....Regulament forum....Echipa de sprijin

Imparatul

Mesajde Imparatul » 06 Feb 2015, 11:57

9 intrebari si de la Boss e ca si cum te duci sa dai explicatie D.N.A-ului .Inainte sa raspunzi la aceste 9 intrebari iti recomand “Farmacia Catena”sa o vizitezi pentru ceva pastile de nervi si artrostrop de ala cand te inchini in genunchi la calculator sa nu te doara incheieturile. :lol:

P.s.Sa fii un om de succes in ferma vesela trebuie sa rupi multe calculatoare ,lep si tastaturi. :lol:
REGATUL UNIT ~E9 ALU~

bRiLiAnT

Mesajde bRiLiAnT » 06 Feb 2015, 12:32

am rezolvat, pur si simplu si-a revenit fara a ii face ceva.

Înapoi la “Întrebări și Ajutor pentru Începători”